Zastřešení bazénů

bazeny

Také máte rádi podzim, ale mrzí vás, že teploty už nepřejí koupání ve vašem bazénu. A co si prodloužit koupací sezonu s pomocí zastřešení bazénu. Dalším důležitým faktorem na udržení kvalitního stavu vody je bazénová chemie.

Pokud se chystáte investovat do venkovního bazénu, proč jej nevyužít kdykoliv budete chtít, ať už prší, svítí slunce, je noc nebo den?  Navíc díky zastřešení budete trávit méně času čištěním bazénu a více času relaxací. Poskytují ochranu před hmyzem a škodlivým UV zářením. Samozřejmě poskytují i vyšší bezpečnost a přidají na kráse a hodnotě vašeho domova.

Krytí bazénu polykarbonátových panelů umožní pohodlí, teplo, soukromí téměř po celý rok. Dále také ušetří čas, peníze a nepříjemnosti. Peníze šetří v podobě snížení nákladů na ohřev vody, sníží také odpařování vody. Velkou úsporu pozná vaše peněženka i ve výdajích na čistící chemikálie. Patřičně prostorné zastřešení bazénu může sloužit i jako zimní zahrada nebo jako příjemná odpočinková zóna v podobě zastřešené terasy.

Nejlepší je využívat kryty určené speciálně pro bazény. Několik specializovaných prodejen vám s jejich výběrem pomůže. Tyto kryty jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, jako je například UV-stabilizovaného polyetylenu, polypropylenu nebo vinylu. Mohou být průhledné nebo neprůhledné.

Jednou z variant je také použití speciální ho krytu podobného bublinkovému balícímu materiálu. Ovšem tyto kryty jsou vyrobeny ze silnějšího stupně plastu a mají UV filtry.

Vinylové kryty se skládají z těžších a bytelnějších materiálů, mají tedy delší průměrnou délku života než varianta speciální folie.

Posuvné zastřešení

Zastřešení je možné umístit na jakémkoli tvaru bazénu. Mechanismy nejčastěji pracují na mechanismu kuličkových ložisek kol, jejich instalace je snadná. Panely jsou srolovatelné a instalovány po částech, je možnost otevírání pouze části krytu. Když je celý zavřený, máte všechny výhody trvalého zastřešení bazénu: ochrana před ultrafialovým světlem, zachycení sluneční energie a nízké nároky na údržbu.

Trvalé zastřešení

Jediné, co vás limituje při stavbě trvalého zastřešení bazénu, je nebe. Tato zastřešení bývají speciálně navrženy s materiály s čirými nebo tónovanými skly. Mohou být také postaveny z kamene, umělé hmoty, tak aby skvěle vystihovaly váš domov.  Většina z nich je postavena s vysokou pevností díky temperované hliníkové konstrukci a nerezové oceli. Střešní a stěnové panely jsou vyplněné sklem či světlem propouštějícím polykarbonátů, termoplastu. Tato zastřešení je trvale připojeno k domu, ale mohou stát i samostatně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>