Rustikální nábytek jak ho neznáte

uvodni

V dnešní záplavě ultra moderních kuchyní s prvotřídními spotřebiči, čalouněných postelí a skleněných stolů, je těžké najít něco, co vám nebude připadat studené a příliš futuristické. Ač moderním interiérům propadla drtivá většina lidí, stále se najdou tací, kteří preferují buď naprostou antiku anebo něco mezi klasickým dřevem a starožitností, řeč je o nesmrtelném rustikálním nábytku. Jeho kouzlo je osobité, neboť každý kus dřeva vypadá naprosto odlišně a díky masivnímu dřevu působí dominantně v každé místnosti. I jednoduchý dubový botník stojící v rohu předsíně se rázem stane pánem. Klasický rustikální nábytek prodávaný ve specializovaných obchodech je obvykle dubový a ponechaný v přírodních odstínech či s lehkým nádechem do mahagonu. Pakliže vás tato klasika příliš neláká a spíše prahnete po originálních dobových kouscích, nechte se trochu inspirovat a oživte váš dům o nové přírůstky.

 

Co takhle trochu barvy?

 

Vystupte ze světa dřevěné šedi a vyzkoušejte něco neotřelého a naprosto jedinečného v podobě rustikální skříně či komody v barevném provedení. Světle modrý odstín dodá místnosti šmrnc a přitom nebude příliš nápadný. Chcete-li vzbudit trochu rozruch a kus masivu pojmout jako ústřední prvek pokoje, vsaďte na odstíny červené, nachové, vínové a nebo temně modré. Své volby jistě nebudete litovat.

 

Komoda jakožto jedinečný bytový doplněk, autor: frenchfindscouk

Zapojte fantazii

 

Rustikální nábytek není jenom o dřevu a reliéfu, nýbrž také o práci s železem a jeho tvarem. Rustikál má své kořeny již v 18. století, kdy mezi hlavní symboly patřila spirálka a vlnky. Kovový stolek s dřevěnou deskou a mosazná židlička nejenom skvěle zapadají do celkového kontextu starožitného domu, ale navíc slouží jako velmi praktický doplněk.

 

Kovový stolek jako praktická dekorace, autor: …love-Maegan

Postel je základ

 

Kvalitní a pevně stavěná postel je základem každého obytného prostoru, kde trávíte noci. Pokud se chcete ráno probouzet jako Šípková Růženka, investujte do masivního dřeva, které se postará o ničím nerušený spánek a krásné snění. Tmavá kombinace rustikálního dřeva s okolním nábytkem působí ve světlé místnosti s krémovým povlečením naprosto úchvatným dojmem.

Masivní postel je základ, autor: Ashley-Furniture-HomeStore

One Response to Rustikální nábytek jak ho neznáte

  1. Mara napsal:

    Taky mám rád rustikální nábytek, hlavně se mi líbí vzhled těžkého masivu a poctivého dřeva. Oblíbená kolekce masivu: http://www.seart.cz/rustyk-k-4.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>