Vybíráme podlahu do domácnosti – vinylové podlahy

vinyl

Příjemná na pohled, hřejivá na dotek a maximálně odolná podlaha. Řeč je o vinylové podlaze, která je tím nejlepším řešením pro každou místnost a prostor v domě či bytě. Existují různé druhy a typy vinylové podlahy – lepená, která je nutno k rovnému podkladu přilepit, plovoucí, která se pokládá bez dalšího upevnění a samožehlící. Její výběr nepodceňujte, vždyť vám bude dělat společnost několik desítek let.

Nadčasový design

Pokud si zvolíte lepené vinylové podlahy, můžete mít jistotu, že jsou bez ftalátů, formaldehydů a těžkých kovů. Poskytnou vám ideální uživatelské vlastnosti. Inovativní materiály a technologické výroby, snadná pokládka a zdravotní nezávadnost jsou hlavními důvodu pro tyto kvalitní podlahy. Na výběr máte např. imitace dřeva, kamene, dlažby, betonu, kovu anebo extravagantní vzory.

Vinylová podlaha je odolná proti vlhkosti a hodí se do místností, které mají podlahové vytápění. Podlahová krytina nové generace jednoznačně předčí laminátové podlahy. Podlaha je skládaná z několika vrstev a je vhodná zejména pro celoplošné lepení nebo volnou pokládku. Povrch je odolný proti poškrábání, tlumí kročejový hluk a navíc je velice příjemný na chůzi. Vašim ratolestím se tyto podlahy budou líbit zejména na auta na dálkové ovládání, to pojede samo.

Proč tato podlaha?

Důvody, proč si vybrat právě tuto podlahu, je hned několik. Jak již bylo zmíněno výše, hodí se do bytového interiéru, i do komerčních prostor. Lidé si nejčastěji vybírají tento typ podlah díky elegantními designu. Tyto podlahové krytiny totiž přesně kopírují módní trendy. Perfektně imitují dřevo, kámen, korek apod. Jsou oblíbené vůči své odolnosti proti různým nečistotám, nesesychají, a tudíž jsou i rozměrově stálé. Jejich pružnost a tvrdý povrch vydrží i nechtěné pády věcí. Jsou mimořádně tiché, příjemné se silnou nášlapnou vrstvou. Snadno se udržují, to ocení zejména ženy při úklidu. Mezi další výhody patří např. vysoká chemická odolnost, nenasákavost, příznivá cena a také fakt, že jsou podlahy antistatické. Praktická vinylová podlaha je zkrátka perfektním řešením do každé domácnosti.

Údržba vinylové podlahy

To že jsou tyto podlahy nenáročné, samozřejmě neznamená, že o ně není třeba pečovat. Stejně jako u každé jiné podlahy, tak i u této musíte pravidelně odstraňovat různé fleky, nečistoty, zaschlou špínu apod. Při čištění je potřeba používat přípravky na PVC. V případě, že máte na podlaze pouze prach a žádné fleky, stačí obyčejný lux nebo navlhčený mop.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>