Zahradní bazény zapuštěné do země – proč jsou lepší?

44
Zapuštěný bazén do země na vlastní zahradě je snem mnoha lidí. Naštěstí v dnešní době už se nejedná o nic nedostupného, tudíž není problém si svůj vlastní prostor ke koupání pořídit. Přečtěte si, proč jsou lepší bazény do země.

Zapuštěné bazény mají delší životnost

Když už se rozhodnete do bazénu investovat, jistě chcete, aby vám dělal radost co nejdéle. Zapuštěné bazény nejsou tolik vystavovány vnějším vlivům, protože, jak už samotný název napovídá, jejich podstatná část je schovaná v zemi. Povrch tak není vystaven střídání větru a slunce, ale je umístěn ve stabilním prostředí, což dokáže značně prodloužit jeho životnost.
Stabilní prostředí má však mimo jiné pozitivní vliv i na kvalitu vody. V zapuštěných bazénech se totiž déle drží stejná teplota, takže voda vydrží delší dobu průzračně čistá. Ve spojení s pravidelnou péčí o bazén v podobě speciálních přípravků mikroby a řasy nemají prakticky vůbec šanci. Vy tak dokážete ušetřit poměrně velký finanční obnos, protože nebudete muset vodu tak často měnit.

Zahradní bazény do země nebrání ve výhledu

Pomineme-li všechny praktické stránky věci a zaměříme se pouze na estetiku, zahradní bazény do země jednoznačně vyhrávají. Bazén nikde zbytečně netrčí a nenarušuje poklidný ráz zahrady. Oproti tomu nadzemní bazény bývají tím, jak brání ve výhledu, často jako pěst na oko. Kromě toho je bazén v zemi přístupnější pro skákání, což v opačném případě moc nejde, zvláště pokud se chcete rozběhnout.
Pořízení bazénu udělá radost celé rodině. Děti si užijí spoustu legrace a dospělí nemusí utrácet šílené částky za vstupné na místní koupaliště, kde člověk nemá ani trochu soukromí a tamní voda také není nic moc. Koupání ve vlastním je o dost hygieničtější, a to soukromí, co vám poskytuje vlastní pozemek, je určitě k nezaplacení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>