Pojistěte si váš klidný spánek

house-insurance-419058_640

Váš dům váš hrad. Tvrdě jste pracovali, abyste své rodině zajistili krásný a klidný domov. Neštěstí bohužel nechodí po horách, ale po lidech, jak říká staré české přísloví. Navzdory tomu, že zavedete nelepší bezpečností opatření, abyste minimalizovali riziko krádeže a vloupání, existuje spousta dalších poškození a přírodních katastrof, kterým nikdy nemůžete nikdy plně předcházet.

Jak tedy zajistit i taková neočekávaná rizika a mít svůj domov ochráněný i proti neočekávaným náhodám? Na to existuje řešení v podobě pojištění domu a domácnosti. Na českém trhu je spousta komerčních pojišťoven, které toto pojištění nabízí. Pokud se neumíte v jejich nabídkách orientovat, požádejte kvalitního pojišťovacího poradce, který vám vysvětlí výhody jednotlivých druhů pojištění a pomůže vám nabídku pojišťoven porovnat.

Máte svůj domov pojištěný proti neočekávaným náhodám? Foto:pixabay.com

Pozor na podpojištění

U pojištění domu a domácnosti věnujte velkou pozornost výši pojistné částky, na kterou vaši nemovitost pojistíte. Pokud má váš dům hodnotu 8 miliónů korun a vy jej pojistíte jenom na 4, tedy na 50 % skutečné hodnoty, musíte počítat s tím, že díky podpojištění bude v případě škody vaše pojišťovna hradit plnění pouze 50 % skutečné škodné události. Bude-li tak škoda na vašem majetku například v hodnotě 2 miliónů korun, uhradí vám pojišťovna pouze 1 milión.

Nezapomeňte pojistit i sebe

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v běžném občanském životě, kterou běžně nazýváme pojištění proti blbosti, má v nabídce téměř každá pojišťovna. Spousta lidí nutnost tohoto pojištění značně podceňuje a snaží se tak ušetřit na nesprávném místě. Vytopení sousedů, či omylem shozené vystavené zboží v obchodě, se může zdát nakonec úsměvné, škoda v řádů tisíců korun je to nejmenší, co můžeme v životě způsobit. Méně úsměvné jsou situace, kdy například na sjezdovce srazíme shodou náhod lyžaře a ten po nás pak bude chtít zaplatit nejen výdaje na zdravotní péči, ušlý zisk, bolestné a odškodnění za ztížené společenského uplatnění. V takovém případě se může škoda vyšplhat na několik statisíců. V roce 2015 došlo v občanském zákoníku k velké změně z hlediska výpočtů škod na zdraví, a tím přibylo hned několik důvodů navíc, proč myslet na pojištění odpovědnosti.

Nezapomeňte pojistit i domácí mazlíčky. Foto: pixabay.com

Myslete na všechny členy domácnosti

V rámci jedné pojistné smlouvy na odpovědnost lze pojistit všechny členy domácnosti. Většinou získáte slevu za propojištění v případě, že máte u dané pojišťovny pojištěn i majetek, či sjednáno životní a úrazové pojištění. Nezapomeňte se svému pojišťovacímu poradci zmínit i tom, že s vámi sdílí domácnost i domácí mazlíček. Pes vám může kdykoliv utéct a pokousat někoho v sousedství a způsobí škody na zdraví. Nesázejte na to, že váš pes je slušně vychovaný a nekouše. Když se vám při venčení vytrhne z vodítka a uteče mezi auta a způsobí tak dopravní nehodu, rázem se můžete ocitnout v situaci, kdy se po vás bude chtít zaplatit škoda v řádech několika miliónů korun.

Pojištění vám nepomůže ze života eliminovat nehody a náhody, ale značně vám pomůže s řešením jejich následků. Pár stokorun měsíčně za klidný spánek za to stojí, nemyslíte?

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>