Plánujete krbovou vložku? Nezapomeňte na kouřovod a ventilátor

house-5576362_640

Pokud si do interiéru chcete pořídit krbová kamna, respektive krbovou vložku, měli byste myslet i na vhodné příslušenství, jako jsou například kouřovod či komínový ventilátor. V první řadě krbová kamna vtisknou místnosti punc ojedinělosti, navíc vám zajistí poctivou dávku tepla a nemalou úsporu energií. V následujících řádcích vám poradíme, jak vybrat kouřovod a ventilátor, aby byl otopný systém důmyslný a efektivní.

Kouřovod představuje nenahraditelnou součást krbových kamen, protože slouží k odvodu spalin mimo nemovitost. Pro jeho výrobu se používají kvalitní materiály, navíc by neměla být podceněna jeho schopnost těsnit.

Jak vybrat kouřovod?

Současný trh je rozmanitý a nabízí se kouřovody v mnoha provedeních. Prvně se zaměřte na průměr, jenž má být menší než průměr komína. Ideální je v tomto kroku obrátit se na kominíka, který vám dokáže poradit, jak velký průměr kouřovodu zvolit. Stejně tak vám může zjistit účinnou výšku komínu či zkontrolovat jeho správný tah.

Kouřovod včetně jeho dalších prvků nakupujte u jednoho výrobce, protože tím zajistíte nejen jednotný vzhled, ale máte jistotu, že všechny díly do sebe perfektně zapadnou. Ušetříte si tak spoustu práce při montáži.

Jak na komínový ventilátor?

V okamžiku, kdy komín nedisponuje požadovanými parametry, aby bylo docíleno efektivního vytápění, na pomoc přichází komínové ventilátory. Pozor, nepleťte si je s regulátory komínového tahu, které slouží naopak ke snížení a stabilizaci vysokého komínového tahu.

Komínové ventilátory generují komínový tah, a tím pádem jsou ideální volbou v okamžiku, kdy řešíte nízkou účinnost krbové vložky.

Další pomůcky, které potřebujete

Topit krbovými kamny je jednoduché. Potřebujete dřevo. Pro jeho nasekání jsou vhodné odolné sekery Hultafors. Jakmile si přichystáte dřevo na topnou sezónu, máte vystaráno. Poté si jen užíváte praskající dřevo v krbu a plápolající oheň. Krbové vložky nachází uplatnění v rodinných domech, ale i na chalupách.

Tak neváhejte a pusťte se do realizace krbových kamen či krbové vložky, litovat rozhodně nebudete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>