Nákup kancelářského nábytku: Jakých chyb se vyvarovat?

stolek

Kancelář je jednou z vizitek vaší firmy. Právě sem zvete obchodní partnery, zákazníky a další důležité osoby. Stejně tak v kancelářích sedí vaši zaměstnanci, od nichž potřebujete maximální pracovní nasazení. Právě proto byste měli dbát na jejich maximální pohodlí. Zajistit ho můžete nákupem kvalitního kancelářského nábytku. Typickým příkladem budiž především kancelářské židle a stoly. Mnohdy se ale nakupují také křesla, případně konferenční stolky. Při pořízení tohoto nábytku lze udělat spousty chyb. Na ty základní se podíváme podrobněji.

Každé kancelářské křeslo je pohodlné

Přesně touto skutečností se bohužel řídí mnozí majitelé firem. Jdou proto hlavně po nejnižší ceně konkrétního modelu. Většinou si za minimální částku zakoupí kancelářské křeslo, jež nebude vybaveno některými základními funkcemi. Typické jsou kupříkladu loketní opěrky. Při dlouhodobé práci je jejich absence citelná. Myslet je zapotřebí i na opěrku hlavy. Tu také potřebujete pro úlevu namáhané krční páteři. Mnohé chyby se často dělají i při koupi modelů s poměrně vetchou konstrukcí. Kancelářské křeslo musí být maximálně pevné. I o této skutečnosti se můžete přesvědčit u mnohých typů na https://www.atan.cz/kancelarske-zidle.

Na kancelářském stolu příliš nezáleží

I toto si bohužel mnozí myslí, a tak se v některých kancelářích setkáme s příliš starými stoly, případně s modely majícími nevhodné parametry. Sedět u hodně nízkého nebo naopak vysokého stolu několik hodin není žádný med. Nejen výška desky je ovšem nesmírně důležitá. Dbát je třeba i na bytelnost konstrukce, případně barevný odstín pracovní desky.

Ostatní nábytek není zapotřebí

Nesmysl! Pro neformální jednání s hosty jsou mnohem vhodnější klasická křesla či sedací soupravy a konferenční stolek. Ten by měl mít odkládací desku ve výšce sedáku soupravy. Výborné jsou modely z dnes moderních materiálů typu kovu či skla. Prohlédnout si je lze přímo na https://www.atan.cz/konferencni-stolky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>