LED žárovky vs. klasické: Moderní technologie jasným vítězem

3423

Máte pocit, že vaše účty za spotřebovanou elektřinu jsou příliš vysoké? Možná se bohužel nejedná pouze o jakési zdání, ale o tvrdou realitu, s níž máte tu čest se setkat. Jak se této situaci vyvarovat a efektivně ušetřit při odběru elektřiny? Poměrně jednoduše. Stačí si pořídit místo klasických žárovek s wolframovým vláknem ty LEDkové. Zdá se vám nepravděpodobné, že by úspora mohla být tak vysoká? Přesvědčíme vás o tom, že LED technologie je natolik vyspělá, aby dokázala standardní typ světelného zdroje nahradit, a vy tak ušetříte nemalé finanční částky.

Minimální spotřeba elektřiny zaručena

Hlavní předností LED technologie je zmiňovaná úspora. Oproti standardním žárovkám se vám podaří ušetřit až 85 % elektřiny. Spotřeba je totiž cca desetkrát nižší. Jen pro jakousi obecnou představu. LED žárovka mající výkon 4 až 6 W dokáže bez problémů nahradit vláknovou s výkonem 60 W. Světlo bude stejně kvalitní a spotřeba diametrálně jinde.

Vysoká životnost

Znáte ten nepříjemný pocit, kdy vám večer praskne žárovka a vy zažijete takový malý blackout? Nic dvakrát příjemného, mnohdy už ani děti zrovna dvakrát černou hodinku nemilují. S LED žárovkou se vám to stane jen velmi těžko. Její svítivost se totiž pohybuje okolo 50 000 hodin. Není pro ni problém ani neustále zapínání a vypínání. Ve svítidlech spouštěných fotobuňkou dokážou takovéto žárovky fungovat perfektně.

Spousta variací LED svítidel

LED technologie je velmi vyspělá a k dispozici jsou na trhu nejenom lustry a zářivky, ale také reflektory a třeba takové pásky. S jejich pomocí vytvoříte třeba skvělé nasvětlení podhledů anebo kuchyňské linky či jiných součástí exteriéru i interiéru. Například v eshopu ledakce.cz mají pestrou paletu těchto svítidel. Přesvědčit se o tom můžete sami z pohodlí domova na https://www.ledakce.cz/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>