Krásný domov má být praktický a funkční

krasny_domov_domovani

Domove, sladký domove, říká jeden díl amerického animovaného seriálu žluté rodinky Simpsonových. Ale sladký a vřelý domov nechtěli mít jen oni. Chtějí jej všichni – i vy. A aby takový byl, měl by být především praktický a funkční.

Ona totiž krása a vzhled není všechno. Důležitá je podstata, a to i u vašeho domova. Váš příbytek získá ke své stylovosti a kráse praktičnost a funkčnost jedině díky důmyslné úpravě, kterou projdou jednotlivé části vašeho domova. Starší byty a domy totiž často neodpovídají standardům, které jsou běžné v současnosti. Vždyť i zednické práce na nich realizované se dnes praktikují trochu jinak a s novou technikou i technologií, i když podstata zůstává stejná.

Rekonstrukce starších nemovitostí = nutnost doby

Starší bytová zástavba a rodinné domy si dnes díky postupu času a stáří některých funkčních prvků a vybavení domácností žádají úpravy. Nejde jen o běžnou výmalbu stěn, nové koberce či záclony, ale jedná se o mnohem více. Jde o rekonstrukce celých částí bytu či domu. A to je docela nákladná záležitost, která ve finále vyhází regionálně odlišně. Taková rekonstrukce kuchyně v Praze vás vyjde mnohem dráže než třeba v Brně, nebo Olomouci.

Je to dáno demografickými vlivy, cenami v daném regionu, poptávkou po dané práci i výstavbou v oblasti. Proto před každou rekonstrukcí dobře zvažte, koho s ní oslovíte. Vybírat lze z více firem, které se vám zdají vhodné.

Vybírat můžete na základě  

  • doporučení svých známých
  • podle vlastních zkušeností
  • hodně poznáte i z referencí na webových stránkách subjektu
  • nebo dle hodnocení těch, kteří služeb dané firmy využili

Na prvním místě by měla být kvalita a profesionální přístup, až na druhém časové rozpětí a cena.

Není to jen o ceně

Řídit se jen cenou není dobré, protože příliš nízká cena kupříkladu u rekonstrukce koupelen Praha je nejen hodně podezřelá, ale nemůže být ani kvalitní – a to jak v práci i využitém materiálu a prostředcích. A stejné je to v jakémkoli kraji ČR i naopak – nadstandardně vysoká cena nemusí být vždy zárukou kvality práce a materiálu.

Dobré tedy je, ještě si před samotným výběrem zjistit průměrnou cenu prací, materiálu a běžné kalkulace, a dle toho pak zvažovat a volit koho si „prostudujete“ a následně oslovíte. Další možností je rovněž oslovit několik firem zároveň a nechat si od nich udělat předběžnou kalkulaci s materiálem, pracemi i časovým rozpětím rekonstrukce. A dle toho se rozhodnout.

Zdroj foto: Lotabel.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>