Jaké vchodové dveře vybrat?

BR_banner

Dveře do domů mají mít v první řadě praktickou funkci. Mají těsnit, izolovat vnitřní klima a chránit domácnost před nezvanými hosty a venkovním hlukem. Chcete znát dveře, které přesně takové vlastnosti splňují? Čtěte dál.

Stylový vchod

Dnešní doba je opravdu moderní a designově nadčasová. Díky široké škále typů a materiálů vchodové dveře vycházejí vstříc snad všem stylům. Pokud si správně vyberete, tímto stavebním prvkem doladíte celou stavbu do posledního detailu. Za klasické vstupní dveře zaplatíte cca 5000 Kč, pokud chcete opravdu maximálně bezpečné, budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy, neboť se mohou vyšplhat až k 30 000 Kč. Záleží na značce, použitém materiálu, bezpečnostních prvcích a samotného montáže. Kvalitní a zabezpečený vchod ochrání vaši domácnost před zloději. V noci budete moct v klidu usínat a během dne opouštět vaši domácnost. Vaše cennosti, soukromí, cenné obrazy, elektrické spotřebiče atd. budou v bezpečí.

Bezpečnost na prvním místě

Při výběru dveří se ujistěte, že kupujete u certifikované firmy a ne u neprověřeného prodejce. Dveře by měly splňovat všechny evropské normy, být protipožární, protihlukové nebo termoizolační. Nedívejte se pouze na design dveří, ale nechte si poradit s kováním a vložkou. Opomíjet byste neměli ani kvalitu a typ závěsů, počet a sílu jisticích bodů apod.

Pestrá nabídka vchodových dveří nabízí i další doplňky, které si můžete spolu s dveřmi obstarat. Mezi ně patří např. elektrické otevírání dveří s možností ovládání domovním telefonem, čipem, snímačem otisku prstu, kódovou klávesnicí nebo také pomocí Bluetooth z vašeho mobilního telefonu. Digitální kukátko s kamerou je v dnešní době také k nezaplacení.

Materiály vstupních dveří

Mezi nejčastější a nejběžnější materiály vchodových dveří jsou dřevo, plast a hliník. Záleží jen na vašem vkusu, jakému stylu dáte přednost. Plastové profily vchodových dveří vyžadují sílu a maximální pevnost. U tohoto typu je důležité vědět základní charakteristiku plastového profilu (tuhost) a i přítomnost tzv. rohovníků, které se postarají o ještě větší zpevnění plastu.

Moderní plastové vchodové dveře jsou rozumným základem při výběru plastových vstupních dveří. Nízká cena a maximální odolnost proti roztažnosti povrchových desek vlivem změn teplot. Mezi další výhody je nutné zmínit kromě nízké ceny také snadnou údržbu, stálobarevnost a dostatek variant prolisů. Svou konstrukcí jsou spíše vhodnější do rodinných domů. Jediná nevýhoda je, že se bohužel nehodí všude a je třeba počítat s tím, že za nějakou dobu mohou vyjít z módy.

Vchodové dveře projdou během “svého života” několika tisíci otevíracími a zavíracími pochody. A to je už ten důvod, proč je vybrat opravdu pečlivě. Jak jste na tom s vašimi dveřmi vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>