Chcete se pustit do čalounění? Poradíme vám, co budete potřebovat

calouneni

Pokud se vám nezamlouvá současný stav čalouněného nábytku, ovšem neplánujete prozatím investovat do nového, jako alternativní řešení se nabízí obnova čalounění. V nábytkářském průmyslu má čalounění obrovské využití, protože některé kusy nábytku se potahují látkou, kůží, koženkou a dalšími přírodními i syntetickými materiály. Pokud se chcete pustit do čalounění sami, neobejdete se bez potřebného materiálu. V následujících řádcích vám prozradíme, co by vám nemělo chybět.

Poškozené čalounění nutně neznamená, že musíte nábytek vyhodit, často stačí přečalounit ho. Odstraní se původní potah a nahradí se novým.

Čalounické potřeby

Co si představíte, když se řeknou čalounické potřeby? V první řadě potřebujete potahové látky, molitanové pěny, lepidla, pružiny, spony, technické tkaniny, zipy i suché zipy, pruženky či keprovky, šňůry, nitě, lemovky a další.

Poměrně široký výběr nabízí internetový obchod Calounickymaterial.cz, v jehož produktovém portfoliu najdete všechny výše uvedené nástroje a spoustu dalších. Široký sortiment potěší jak jednotlivce, tak i velkoodběratele.

Vatelínové rouno

Při čalounění rovnou vyměňte výplňový materiál. Oblíbenosti se těší vatelínové rouno, které použijete na sedací soupravu, židli, křeslo, ale i čalouněnou postel. Vatelínové rouno využijete také při šití zavinovaček pro miminka, přikrývek a polštářů. Prodává se v mnoha rozměrech a několika plošných hmotnostech.

Kování na nábytek

Rovnou nezapomeňte na vhodné kování na nábytek. Sáhněte po precizně zpracovaných prvcích od známých výrobců, jako jsou BLUM, DC, GAMET, LAGUNA, SEVROLL, BIMAK, Nomet, GTV, ATM a STRONG. Pro nábytek tak můžete koupit v podstatě vše, na co si vzpomenete od úchytek přes posuvné systémy až po magnetky a výklopy.

Pusťte se do čalounění nábytku. Učený z nebe nespadl. Prvních pár prací bude náročných. Jakmile se však do toho dostanete, nakonec se tím budete i živit. O čalounické služby je totiž obrovský zájem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>