3 důvody, proč vyměnit postel a matraci

postele-matrace

Možná si říkáte, že postel je jako noční stolek nebo skříň po babičce – dokud drží pohromadě, není třeba ji měnit. To je ale velký omyl. Postel a především pak matrace ztrácejí s plynoucími roky na pohodlnosti a z vaší kdysi tak komfortní ložnice se pomalu stává vojenská pryčna. Nejzazší termín pro výměnu postele matrace je chvíle, kdy vás při ležení začnou pobolívat záda a zkrátka se necítíte pohodlně.

1 – Zdraví

Zdraví je naprosto prioritní a ložní set se zásadní měrou podílí na tom, jakým způsobem se vyvíjí a formuje vaše páteř po dobu, kdy spíte. Problémy se zády pramení nejčastěji právě z nesprávného sezení a ležení, kdy druhé jmenované neovlivníte jinak než nákupem kvalitní postele a matrace.

Špatné matrace či postele mohou za chronické bolesti zad, ty se zase zasluhují o nízkou kvalitu spánku a komplexní zdravotní problém je na světě. Přitom řešení je tak prosté.

2 – Pohodlí

Komfort spánku je zásadní pro psychickou pohodu člověka. Ve spánku má tělo i duch relaxovat a to je možné pouze tehdy, leží-li se vám skutečně pohodlně. Všichni známe ten pocit, když se ráno vzbudíme po hlubokém a vydatném spánku naprosto odpočatí. A vězte, že pokud vám toto vaše postel a matrace nepřináší každý den, je čas na výměnu.

Dále je tu otázka prostoru. Máte rádi okolo sebe místo, ve spaní se převalujete? A co vaše lepší polovička? Pokud hledáte prostornější lůžko, rádi posloužíme. Pro dva nabízíme lůžka o šířce 160, ale i nadstandardních 180 cm. A co jednolůžka? Pro náročné tu máme postele 120cm široké.

3 – Hygiena spaní

Stará matrace může být sice ještě ucházející, co se pohodlí týče, ale rozhodně neprospívá vašemu zdraví. Letitá výplň ze zastaralých materiálů je ideálním domovem roztočů a plísní, kteří zhoršují projevy alergie a zasluhují se také o její vznik. Nedejte jim proto šanci a vyměňte matraci za moderní, naprosto hygienickou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>