Jak bojovat s alergeny v bytě?
Každý, kdo má svou rodinu a malé děti, se snaží dělat naprosté maximum pro její bezpečí, pohodlí a celkové štěstí. Zatímco muži obvykle vydělávají, aby rodinu zabezpečili a mohli ji dopřát vše, po čem touží, role ženy v domácnosti spočívá v zařízení pohodového a harmonického zázemí, ke kterému patří nejenom krásný interiér, ale také dobré jídlo a především čistota. Ovšem i ty nejlepší hospodyňky a matky si občas nevědí rady, obzvláště, pokud jejich děti začnou trápit alergické reakce. Boj s alergeny je zkrátka zapeklitou záležitostí, kterou ale pomocí následujících rad a typů, můžete celkem snadno a rychle překonat.
V hlavní roli prachovka
Asi největším alergenem, který trápí jak malé děti, tak dospělé, je prach. Drobné částečky nečistoty a usazenin dokáží pořádně podráždit sliznici a nosní dutinu, což někteří slabší jedinci velice špatně snášejí. V tomto případě ale obyčejné otírání prachu ob den nestačí. Pořiďte si antibarketiální utěrky, spreje a prachovky, které bakterie pohltí, nikoli rozvíří, jako je tomu u některých prostředků. Veškerý nábytek navíc ošetřete sprejem proti usazování nečistot, díky čemuž předejdete vzniku prachu na delší dobu.
Skrytá hrozba
Kýchá a smrká vaše dítě v jednom kuse? Má neustále napuchlé oči a symptomy mnohdy připomínají klasickou chřipku? Pak se rozhodně jedná o alergii, otázkou ale zůstává, co ji vyvolává, vždyť ve vašem domě by se doslova dalo jíst z podlahy. Častým spouštěčem alergie bývají roztoči, neboli drobné bakterie spatřitelné pouze mikroskopicky. Ty se drží v kobercích, pohovkách, ale především v matracích. Řešením je zvýšená hygiena, výměna potahů a koupě zdravotních matrací z proti roztočového materiálu.
Strašák jménem plísně
Nejagresivnějším bytovým alergenem vůbec, jsou zákeřné plísně, které nejenom vyvolávají rýmu, svědění a otoky, ale mohou vám rovněž způsobit kožní ekzémy, akné a jiné vyrážky. Zaútočte na ně pomocí sava a vysoušeče vzduchu, který vysaje vlhkost z místnosti a zamezí tak opětovnému vzniku.