Jak vybrat vhodné interiérové schodiště?
Součástí dvoupodlažních rodinných domů jsou interiérová schodiště, která se vyrábí v mnoha různých variantách. Pokud se vám dosavadní schodiště nezamlouvá, ať už po funkční, praktické, nebo designové stránce, poohlédněte se po moderním řešení. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste se měli zaměřit.
I moderní schodiště se může stát designovým prvkem interiéru. Stačí vybrat ideální materiál, tvar a rozměry. Velice oblíbené je především dřevo, protože tento přírodní materiál dokonale zapadne do jakéhokoliv stylu, tedy nadčasového i rustikálního. S dřevem si dokážete opravdu pohrát.
Kam schodiště umístit, aby bylo bezpečné?
Pokud se pouštíte pouze do renovace současných schodů, pak si s umístěním nemusíte dělat starosti, protože schodiště už má své místo. Jestliže máte betonové schodiště, nemusíte ho bourat, protože pro takové případy slouží dřevěné nášlapy na schody. Vyměníte také zábradlí a z výsledku budete nadšení.
V novostavbách si volíte umístění schodiště sami při navrhování projektu. Většinou schody vedou do druhého podlaží z předsíně a chodby, v mezonetových bytech z obývacího pokoje. Stejně tak se do popředí prodírá i varianta, kdy je schodiště napasováno do společenských prostor (kuchyň spojená s obývacím pokojem), a tím se propojuje obývací část s tou intimní, respektive odpočinkovou.
Klasické, nebo točité schody?
Své kouzlo mají jak klasické, tak i točité. Točité provedení je jednoznačně zajímavější, ovšem někomu vadí, když má chodit do druhého podlaží dokola. Stejné to je s tím, když se někomu líbí praktické venkovní rolety, ovšem jinému zase vnitřní žaluzie. Všechno je to jen o vkusu.
Stejně tak se ještě musíte rozhodnout, jestli mají být schody monolitické (ocelobetonové), nebo montované. Druhá zmíněná možnost je v moderních interiérech přijatelnějším architektonickým prvkem.
Tak neváhejte a obraťte se na společnost NOVODREVIS, s.r.o., která sice sídlí na Slovensku, nicméně realizuje zakázky i v České republice.