Nepostradatelné kuchyňské spotřebiče

alexinteriors

Kuchyně je pravděpodobně tou nejdůležitější místností v celém bytě či domě. Bez prostorné sedací soupravy, televizoru, vany s vířivkou či jídelního stolu existovat můžeme, ale jen těžko bychom dokázali fungovat alespoň bez základního vařiče a nezbytných kuchyňských spotřebičů. Pakliže nejste milionáři a nestravujete se již od rána v restauracích nebo fast foodech, jednoduše vám některé kuchyňské vybavení nemůže chybět…

 

Horká voda za minutku

 

O nezbytnosti některého příslušenství nemáme ani tušení, neboť se pro nás stalo jakousi samozřejmostí. Řeč je například o varné konvici, kterou má na své lince snad opravdu každý. Zmáčknutím jediného čudlíku se během minutky dočkáte stostupňové vroucí vody, kterou zalijete nejenom čaj, rozpustnou a tureckou kávu, ale také instanční polévky, kuskus a další polotovary. Pokud tedy bydlíte v čerstvě nezařízeném bytě, pomocí varné konvice si připravíte i teplou večeři.

 

Lednice je nepostradatelnou součástí kuchyně, autor: Reywoodworking

 

Od čaje po grilované kuře

 

Stejně jako varnou konvici, téměř každý dnes vlastní mikrovlnou troubu. V dřívějších dobách bylo primárním úkolem této vymoženosti především ohřát studený pokrm bez zbytečného zapínání trouby nebo opětovného vaření čaje a polévky. Mikrovlnky 21. století jsou však již trochu propracovanější a díky jejich schopnostem si během tří minut uvaříte brambory, rozmrazíte jakékoliv maso, připravíte chutný popcorn a dokonce uděláte knedlík, ugrilujete syrové maso či upečete muffiny. Nad výkony některých mikrovlnných trub zůstává rozum stát, dovolte jim, aby vám podstatně zjednodušily život a ušetřily tolik drahocenný čas.

 

Studené a dlouho čerstvé

 

Pakliže jste někdy stanovali či se ocitli na dovolené bez chladničky, určitě jste měli tu čest poznat krutou pravdu o netrvanlivosti potravin. Salámy již druhý den nepříjemně zapáchaly, sýry byly jaksi zapařené, zelenina zvadlá a o teplém mléce raději nemluvit. Lednice je výrobkem století, který udrží potraviny nejenom příjemně studené, ale podstatně delší dobu čerstvé a tím pádem chutné. Nejnovější modely, zvané také jako americké chladničky navíc dovedou vytvářet vlastní led, limonádu a pojmou neuvěřitelné množství jídla, což především početná rodina, jistě ocení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>